Ласкаво просимо на zapysy.com.ua!

Досьє Агента Архівні Zapysy Дружні сайти Форум Статті Новини Галерея Напишіть нам

            Ьbersetzen Traduisez Traduca Traduzca Traduza       
Пошук   
Головне меню

Пошук по сайту

Зараз на сайті
#6: Гости
#0: Пользователи
#86: Пользователи с регистрацией

Вы гость здесь.
+ регистрация

Лічильники

Лічильник МЕТА

Катологи, рейтинги сайтів
каталог сайтів

Розсилки Новини

Поточні новини і коментарі:


Нові статті :

 · Слово в Неделю о Страшном суде , мясопу..
 · Слово в Неделю о мытаре и фарисее . Два..
 · Неделя о блудном сыне ..
 · 15 лютого - свято Стрітення Господнє . ..
 · Крещение Господне . Богоявление . Хреще..
 · Свято Обрізання Господнє і Василія Вели..
 · РОЖДЕСТВО ГОСПОДА БОГА И СПАСА НАШЕГО И..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Святішого Патріарха..
 · Слово Святішого Патріарха Кирила перед ..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Предстоятеля УПЦ до с..
 · Святитель Спиридон Тримифунтский ...
 · Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анн..

Новини : 18 травня - річниця депортації кримських народів .
Відправлено ГЕТЬМАН в 10.5.17 13:27 (2001 прочитали)

18 травня - річниця депортації кримських народів .

Шануймо і згадуймо жертв і постраждалих від політичних репресій у Криму.

Сьогодні – 65-та річниця депортації кримських татар,вірмен, болгар і греків.

18.05.2009 року.

Сьогодні – 65-та річниця депортації кримських татарКИЇВ-КРИМ — Сьогодні, 18 травня 2009 року, минає 65 років з дня насильницького переселення кримських татар з території Криму. У травні 1944 року Йосип Сталін підписав постанову про виселення кримських татар з півострова. Їх звинуватили в масовому дезертирстві, співпраці з фашистами.

Виселення розпочалося вранці 18 травня 1944 року і завершилося до вечора 20 травня. За різними даними, були депортовані від 180 тисяч до 190 тисяч кримських татар. Велика частина була виселена до Узбекистану.

Крім кримських татар, з Криму виселили представників інших народів: у 1941 році – кримських німців, у 1944 році – вірмен, болгар і греків. 

 

 Масове повернення депортованих розпочалося наприкінці 1980-х – початку 1990-х років. Важливу роль в юридичному оформленні цього процесу зіграла декларація Верховної Ради СРСР 1989 року «Про визнання незаконними і злочинними репресивних актів проти народів, які зазнали насильницького переселення, і забезпеченню їх прав». У 1991 році були прийняті закони «Про реабілітацію жертв політичних репресій» і «Про реабілітацію репресованих народів».

З 1993 року 18 травня відзначається в Криму як День пам`яті жертв депортації.

«У цю скорботну дату ми вшануємо пам`ять безвинних жертв тих трагічних подій, віддаємо дань пошани тим, хто вистояв в умовах масових репресій, борючись за відновлення громадянських прав і норм гуманності», – йдеться у зверненні уряду автономії і президії кримського парламенту з нагоди 65-х роковин депортації.

Як передає УНІАН, сьогодні в центрі Сімферополя пройде всекримський траурний мітинг. У Меджлісі кримських татар сподіваються, що захід збере більше 25 тисяч чоловік.

Крім того, кримські татари проведуть міжнародну акцію «Хвилина скорботи і єдності» на згадку про жертви депортації.

На сьогодні населення Криму становить понад 1,9 млн. чоловік, з них понад 260 тисяч – кримські татари.

За повідомленням інформагентства УНІАН, кримськотатарська молодь в неділю увечері запалила в центрі Сімферополі близько 5 тисяч свічок на вшанування жертв депортації 1944 року. З настанням сутінків на центральній площі міста учасники акції «Запали вогник у своєму серці» виклали зі свічок контури кримського півострова, в центрі якого була цифра «65». 18 травня 2009 року – 65-і роковини депортації кримських татар з Криму. Крім того, зі свічок викладено напис «No genocide» (немає геноциду) і тамга – національний символ кримських татар.

Кримськотатарська молодь звертається до світової громадськості із закликом визнати депортацію 1944 року за акт геноциду.
Акція «Запали вогник у своєму серці» проводиться в Сімферополі третій рік поспіль. Її ініціатор – Кримськотатарський молодіжний центр.

Цього року, за даними організаторів, захід розширив географію: крім Сімферополя, акція відбувається в кримському місті Саки і в столиці України – Києві.


• http://www.unian.net/ukr/news/news-316106.html


18 травня - День пам`яті жертв депортації народів з Криму

 
Дополнительные ссылки


003 Re: 18.05.2009 року – 65-та річниця депортації кримських нар

Пока еще застенчивый

003

Регистрация: 3.9.08
Сообщений: 20
Откуда:


Згадуємо і шануємо...

А вот нашел про то как другой репресированый комунистами народ советского государства (некоторые его представители) в наши дни смотрят на те события, и после них следовавшие... Хрущеву действительно много за что можно сказать спасибо, хотя он конечно грешен... все мы люди грешны.

В Грозном установят памятник Хрущеву
9 января 2007, 16:12
Версия для печати
Вставить в блог

Правительство Чечни приняло решение об установке этим летом в центре Грозного памятника Никите Хрущеву, а также о присвоении его имени школе и площади в чеченской столице, сообщил спикер нижней палаты парламента республики Дукваха Абдурахманов.

«Мы осознаем, что выдающаяся роль в восстановлении автономии Чеченской республики принадлежала Н.Хрущеву. Мы осознаем, с какой силой ему пришлось столкнуться для того, чтобы принять это решение, ибо сталинисты, по вине которых народ оказался в Сибири, еще были сильны», - сказал Д.Абдурахманов во вторник, выступая на специальном заседании парламента и правительства Чечни.

Заседание посвящено 50-летию восстановления Чечено-Ингушской АССР. Участники заседания направили приветственное письмо в адрес руководства ингушского народа, добавляет «Интерфакс».

По словам Д.Абдурахманова, также принято решение построить в Грозном мемориальный комплекс жертвам сталинских репрессий, а также памятник Муслиму Гайрбекову, возглавлявшему в середине 50-х годов оргкомитет по восстановлению Чечено-Ингушской автономной республики.

На заседании отмечалось, что чеченцы остаются единственными, в отношении которых в полной мере не действует закон о реабилитации репрессированных народов. Начальник архивного управления Чеченской республики Магомед Музаев сказал, что «до сих пор каждому чеченцу годами приходится доказывать, что он был в ссылке, хотя известно, что с 23 февраля 1944 года по 1957 год весь народ находился в ссылке». «За эти 13 лет численность чеченцев не просто не увеличилась, а сократилась на 100 тысяч человек», - отметил М.Музаев.
http://www.vz.ru/news/2007/1/9/63713.html

интересно а поставиили?!
» 19.5.09 05:58 Профиль Посетить веб-сайт

НАША КНОПОЧКА:) Будемо вдячні за розміщення на Інет-ресурсах
HTML-КОД ТУТ » »

Нові коментарі

Блок авторизації
Ник

ПарольЗабыли пароль?

Нет учетной записи?
Зарегистрируйтесь!

Кращі автори
1ГЕТЬМАН427
2D.I.P.73
3AKTUAL61
4ISKATEL51
500320

- Генерация страницы: 0.31 секунд | 33 Запросов ( сортировать ) + 4 _DBG_CACHED | 88 Файлов | 120 Классов | HTML: 96.83 КБ -