Ласкаво просимо на zapysy.com.ua!

Досьє Агента Архівні Zapysy Дружні сайти Форум Статті Новини Галерея Напишіть нам

            Ьbersetzen Traduisez Traduca Traduzca Traduza       
Пошук   
Головне меню

Пошук по сайту

Зараз на сайті
#3: Гости
#0: Пользователи
#86: Пользователи с регистрацией

Вы гость здесь.
+ регистрация

Лічильники

Лічильник МЕТА

Катологи, рейтинги сайтів
каталог сайтів

Розсилки Новини

Поточні новини і коментарі:


Нові статті :

 · Слово в Неделю о Страшном суде , мясопу..
 · Слово в Неделю о мытаре и фарисее . Два..
 · Неделя о блудном сыне ..
 · 15 лютого - свято Стрітення Господнє . ..
 · Крещение Господне . Богоявление . Хреще..
 · Свято Обрізання Господнє і Василія Вели..
 · РОЖДЕСТВО ГОСПОДА БОГА И СПАСА НАШЕГО И..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Святішого Патріарха..
 · Слово Святішого Патріарха Кирила перед ..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Предстоятеля УПЦ до с..
 · Святитель Спиридон Тримифунтский ...
 · Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анн..

Новини : Асканія-Нова.Бізони в степах України.Історія і сучасність...
Відправлено ГЕТЬМАН в 29.4.18 20:12 (4448 прочитали)

Асканія-Нова.Бізони в степах України.Історія і сучасність...

  Асканія-Нова . Бізони в степах України .

     Цікаве з архіву  нашого сайту ...
«Асканія-Нова» : історія і теперішні мешканці...

     Євген Рафаловський .

      У нижній течії Дніпра, біля самого Херсона, суцільним лабіринтом розкинулися Дніпровські плавні.  Ми пливемо на байдарці по справжньому лабіринту проток. Злякавши чаплю, гальмуємо. Зграйка окуньків біля самої поверхні гріється на сонечку, а жаби позують на листі латаття. Подалі від нас, у сухий комиш порскають прудкі змійки. У цих зелених заводях можна запросто заблукати. Плесо озера покрите килимом латаття й лілій. Тут найсправжнісіньке царство пернатих. Скрізь качки, кулики, баклани, а чапель просто не злічити. Краса й цілковите єднання з природою. Місцеві власті, на щастя, це розуміють і докладають усіх зусиль, аби цю територію зробити заповідною.

       Надвечір автобусом добираємося до Чорного моря в селище Лазурне. Після вечері всі дружно йдемо купатися в морі. Чистий піщаний пляж, тепла морська вода та зоряне небо – що іще потрібно, щоб зняти втому? ... 

Дорогою (уже в автобусі) в заповідник Асканія-Нова я дивлюся через вікно на степ, часом він нагадує мені савану. Історія створення парку почалася з... ляпаса. Величезного зросту й сили солдат служив у прусській армії. Якось його по обличчю вдарив офіцер. Розгнівавшись, солдат схопив рушницю й штиком проткнув командира. Прусський солдат зміг утекти в Україну, він поселився на малообжитому півдні. Його син Фрідріх Фейн виріс таким же нестримним, як і батько, він володів силою лева. В одній із сімейних сварок батько схопив рушницю й вистрілив у сина. Фрідріх змушений був тікати на Кавказ. Там він зміг розбагатіти, а після смерті батька повернувся у рідний маєток, але вже досвідченим вівчарем. Розводячи дедалі більше овець, він скуповував сусідні маєтки, доки не придбав Асканію-Нову. Він приєднав до свого поголів’я тамтешні отари. Кажуть, отара Фрідріха перевищувала 750 тисяч голів. Це з нової історії Асканії, а є ще й давня. У Німеччині на початку 19-го століття герцогство Ангальт прославилося якісною овечою вовною. Сам герцог мав отару в сто тисяч голів овець-мериносів, які давали йому чималий прибуток. Він мріяв збільшити свою отару, але його землі було недостатньо. І тоді йому спала на думку геніальна ідея. Адже він був споріднений із російською царською фамілією. На ще необжитому українському півдні 1828 року йому за неймовірно низькою ціною у вічне користування виділили територію розміром з Нідерланди – 480 квадратних кілометрів. На честь свого графства Асканія герцог назвав нові землі Асканією-Новою. І ось улітку 2886 овець, вісім корів, вісім коней, два бики та 23 особи обслуги вирушили з Німеччини пішки до берегів Чорного моря, проходячи за день по 15–20 км. Наступного року все стадо прибуло в Таврійські степи. Після цього ще тисячі овець таким же чином було доставлено в Асканію-Нову. Тут же поселилося й 130 німців.

А коли  герцог помер, його нащадок Ангальт-Дессау поспішив продати Асканію-Нову за півтора мільйона золотих марок Фрідріхові Фейну. Ця операція допомогла стати Фейнам мільйонерами.

Єдина дочка Фрідріха вийшла заміж за співробітника свого батька – саксонця Йоганна Фальца. Цар дозволив їм мати подвійне прізвище Фальц-Фейн. Їхній синок, названий на честь діда Фрідріхом, у дитинстві мав страшенний потяг до всякої звірини. Для свого першого пійманого горобця він побудував невеликий сітковий вольєр. Потім 1887 року пробурив глибинну 70-метрову свердловину, найшли шар води! Тож фальц-фейнівську пристрасть уже ніщо не могло зупинити. Свердловини дали початок озеру й цілому лісовому оазису з майбутнім ботанічним садом. Птахи не відлітали, і їм перестали підрізати крила.

 

 

...Велику зграю птахів помітно здалеку. Площа огородженого степу – 2,5 тис. гектарів, які розбиті на 13 загонів. Коштує місцеве сафарі 100 гривень із людини, і обіцяє воно зустрічі з куланами, оленями, кіньми Пржевальського. До речі, Фальц-Фейн зробив спробу зберегти диких степових конячок-тарпанів. Однак було вже пізно. І коли в степу залишилася тільки єдина кобилка, її піймали й тримали в стійлі. У неї з’явилося кілька лошат, щоправда, вони були вже поміссю. Уважаючи, що, кобилка вже призвичаїлася, останню представницю племені тарпанів навесні випустили з табуном у степ. Але селяни села Агайман, що за 37 км від Асканії-Нови, задля забави влаштували кінну облаву. Унаслідок цього вона зламала ногу й невдовзі померла. Цей приклад – тільки одна з багатьох історій про те, як люди за рекордно короткий час бездумно можуть знищити те, що існувало вже тисячі років і ніколи більше не повториться. Дізнавшись про долю кобилки, Фальц-Фейн став побоюватися, що таке може статися й з конячками Пржевальського. Тільки з третьої спроби вдалося доставити в Україну цих конячок. Фрідріх був щасливий.

Пізніше йому подарували групу американських бізонів. Стадо бізонів і нині живе в Асканії-Нові. Фрідріх Фальц-Фейн дуже мріяв побувати в Африці, але так і не зміг здійснити цю мрію. Зате створив африканську савану в себе в парку. Тут пасуться зебри, антилопи гну, африканські буйволи, страуси та різноманітні газелі. На початку ХХ століття парк  став усесвітньо відомим.
23 квітня 1914 року Микола ІІ зі своїм почтом прибув в Асканію-Нову з Криму. Це, безумовно, був зоряний час Фальц-Фейнів. Небувалий випадок:  цар відвідав нетитуловану особу та ще й прожив у її домі кілька днів. На прощання він подарував Фрідріхові Фальц-Фейну дворянство. Це перший та єдиний випадок здобуття дворянського титулу за тримання зоопарку. Але на початку війни всі землі, що належали німцям, включно з Асканією-Новою, було конфісковано. Після жовтневої революції Фрідріх був змушений емігрувати в Німеччину. Засновник парку помер 1920 року, і його поховали в Берліні; на могильному камені, де зображено двох степових орлів, викарбувано надпис: «Тут лежить знаменитий творець Асканії-Нови». Саме йому Україна зобов’язана першим природним комплексом, у який тепер уходить незайманий степ, зоологічний і дендрологічний парки.

Ми на прощання дивимося на безкраї степи. Ось полохливі коні Пржевальського мчать з усіх ніг, антилопи кана й зебри не проти познайомитися, підходять близько, а небо закривають зграї птахів.

Підвечір ми на Арабатській Стрілці змиваємо денну втому у водах Азовського моря. Тут починають нормально працювати давні й відкриваються нові санаторії та бази відпочинку. Серед відпочивальників дуже популярні лікувальні ванни й гейзери. Нам хочеться морської пригоди. І ось ми на старій шхуні вже мчимо до острова Бірючий. На острові пасся табун красивих коней. Я схопив фотоапарат і кинувся бігти до них. Трава була густою, а місцевість болотистою. За мною біг Руслан, я йому додав оптимізму: «Не наступи на змію!» Це був не жарт, за три дні я їх побачив із десяток. Поки нам удалося наблизитися до коней, ми підняли на ноги вісім олениць. Милувалися їхнім граціозним бігом, опустивши фотоапарати: техніка тут була безсила. Табун також помчав геть від нас. Проте назад ми поверталися задоволені. Хто знає, може, у жилах цих конячок тече й кров тарпанів?

Дякуємо за мандрівку Національній туристичній організації та Херсонській обласній держадміністрації.
http://www.mandry.info/?var=2&lang=1&d_id=51&id=159

Наводжу ще частини зі статей мандрівників..:

Жители Аскании
Жители Аскании

...Дендропарк изрыт маленькими ручейками, его пересекают каналы, а посередине блестит озерцо. Тропинок много, и все они ведут к высоким курганам. Ученые доказали, что на вершине кургана стояли фигуры половецких воинов — бабы: с тюркского «баба» переводится как «воин». Однако среди каменных фигур встречаются и женские, олицетворяющие мать... И хотя прошло не одно тысячелетие, в них ощущается невероятная энергетическая сила. Не волнует это только вандалов: бродя по парку, мы цвидели бабу «с улыбкой», выцарапанной чем-то острым...

Нашу компанию подбирает повозка с кучером и экскурсоводом. «Украинское сафари», видимо, самая интересная услуга, предлагаемая сейчас в заповеднике. Группа из пяти человек, вооруженных фотокамерами, выезжает в целинную степь площадью 11 тысяч гектаров. Это самая большая в Европе часть охраняемой степи. Поэтому запахи здешние описать сложно. Кажется, будто и не было девяти столетий, отделяющих нас от половцев. Кажется, эта степь была всегда, она знает о людях все и уже от них устала... Мудрым было решение барона Фальц-Фейна выпустить на целину животных разных географических широт: зебр, буйволов, американских бизонов, антилоп, лошадей Пржевальского и других копытных. Среди них нет хищников, поэтому взаимоотношения между стадами складываются прекрасно.

Подъезжаем к стоянке антилопы канны. У этих животных угрожающие длинные рога, но они ласковы, как домашние коровы. Наш кучер уже дал им имена и любимицу Нюру подкармливает яблоком. Мы достаем свои припасы. Вдруг Нюра наглеет и залезает мордой прямо в пакет с едой. Извозчик бейсболкой отгоняет от нас антилопу, но та уже схватила ручку пакета и старательно жует.

Два часа находясь в мире животных, мы наблюдаем за его порядками. Буйволы аккуратно ходят по тропе на водопой, чтобы не вытаптывать траву. Зебры учат малышей кусаться и брыкаться. А вон куда-то рвануло, подняв пыль, стадо американских бизонов, и очень хорошо, что наша повозка не оказалась у них на дороге. Тех, к кому не удалось подобраться в степи, всегда можно рассмотреть в зоопарке, за решеткой. И куда ни пойдешь в Аскании-Нова, все время над головой будут летать вольные утки, канадские казарки и их заповедные пернатые соседи.

 http://www.zerkalo-nedeli.com

Аскания-Нова. Зебры ... Общее время экскурсии составляет около 5-6 часов. 3-4 из них вас возят по Большому Чапельскому Поду (считается единственным в Европе уголком типчако-ковыльной степи, которой никогда не касался плуг) в погоне за стадами диких животных. К некоторым, отличающимся спокойным и добродушным нравом, можно подъехать вплотную, а на других, особо свирепых и непредсказуемых, приходится смотреть в бинокли, которые нам выдали, с расстояния около полукилометра. Получается невероятно увлекательное сафари, причём заранее никогда не известно, кого удастся найти и увидеть, а кого нет. К тому же, конец мая – лучшее время для посещения заповедника! Особо буйного цветения ковыля мы так и не увидели, но от степного разнотравья всевозможных красок просто рябит в глазах. Летом же степь выгорает. Количество видов, встреченных нами в естественной среде, даже не подсчитывал. Как следует не удалось разглядеть только знаменитую канну – самую большую антилопу в мире, от которой асканиевским специалистам удалось получить молоко! Говорят, очень целебное.

Аскания-Нова. Дендропарк Ну, а тех животных, которых не удалось увидеть в степи, можно потом спокойно рассмотреть в зоопарке, как и отдельные виды горных парнокопытных. А такого разнообразия птиц в одном месте я вообще не встречал больше нигде! Причём, павлины совершенно свободно слоняются толпами прямо по дорожкам, путаются под ногами, попрошайничают и периодически распускают друг перед другом хвосты, совершенно не стесняясь людей – у них как раз брачный период. Значительную часть территории занимает живописный дендрологический парк с многочисленными искусственными озерами и прудами,
http://tychyna.kiev.ua
 
       Такий  відомий конкурс відбувся у 2008 році ...
ПІДТРИМАЄМО Асканію-Нова, підтримаємо Україну, підтримаємо достойний труд людський і природні скарби!!! 
Заповідник «Асканія-Нова», який представляє Україну на світовому конкурсі «Сім нових чудес природи», піднявся з 39-ї на 14-ту позицію в Інтернет-голосуванні за претендентів на це звання у своїй групі.
Відтак, «Асканія» у своїй групі – «Ліси, національні парки, національні заповідники» має реальний шанс вийти до наступного етапу, до якого потрапляють 11 переможців, повідомили УНІАН у прес-службі голови оргкомітету акції «Покажемо світу природні чудеса України», заступника голови Верховної Ради Миколи ТОМЕНКА.
Він закликав усіх «максимально активізуватися в останній місяць голосування і вибороти право українському диву ввійти у півфінал всесвітньої акції».
Більше інформації тут :
http://zapysy.com.ua/modules/news/article.php?storyid=1753
та на сайті :    http://7chudes.in.ua/
 
Конкурс "Сім нових природних чудес світу", організований фундацією «New7wonders», розпочався у 2008 році і триватиме до 2011 року. Це вже друга подібна ініціатива фундації після відомого конкурсу "Сім нових чудес світу", церемонія нагородження учасників якого відбулася у Ліссабоні 7 липня 2007 року. Більше інформації про цей конкурс можна знайти тут на нашому сайті, а також на офіційному сайті конкурсу (англійською мовою).
До 31 грудня 2008 року тривав і попередній відбір номінантів шляхом голосування у мережі Інтернет. Від України до наступного етапу конкурсу увійшла "Асканія-Нова" (як єдиний національний номінант, що набрав найбільше голосів у мережі Інтернет) та річка Дніпро (як номінант, що представляє Україну, Росію та Білорусь).
Від 7 січня 2009 року триває другий етап Інтернет-голосування. "Асканія-Нова" бере участь у групі Е ("Національні парки, ліси, заповідники") та має 55 конкурентів на шляху до півфіналу. Детальніше про поточний рейтинг учасників - дивіться тут. Голосування триває до 7 липня 2009 року.
Як підтримати нашого номінанта?

 Крок 1. Голосування відбувається на офіційному сайті конкурсу:

http://www.new7wonders.com/nature/en/vote_on_nominees/?firstselect=5:474.

Спочатку - перейдіть за лінком «Are not yet a New7Wonders Member? Join now!» (ще не зареєстровані у New7Wonders? Зареєструватися зараз!).

http://7chudes.in.ua/

 Будьмо активні і перемогаймо добром завжди!
Благослови нас Господи.

 
Дополнительные ссылки


НАША КНОПОЧКА:) Будемо вдячні за розміщення на Інет-ресурсах
HTML-КОД ТУТ » »

Нові коментарі

Блок авторизації
Ник

ПарольЗабыли пароль?

Нет учетной записи?
Зарегистрируйтесь!

Кращі автори
1ГЕТЬМАН427
2D.I.P.73
3AKTUAL61
4ISKATEL51
500320

- Генерация страницы: 0.38 секунд | 30 Запросов ( сортировать ) + 4 _DBG_CACHED | 88 Файлов | 120 Классов | HTML: 113.9 КБ -