Ласкаво просимо на zapysy.com.ua!

Досьє Агента Архівні Zapysy Дружні сайти Форум Статті Новини Галерея Напишіть нам

            Ьbersetzen Traduisez Traduca Traduzca Traduza       
Пошук   
Головне меню

Пошук по сайту

Зараз на сайті
#3: Гости
#0: Пользователи
#86: Пользователи с регистрацией

Вы гость здесь.
+ регистрация

Последний посетитель:
#ГЕТЬМАН: 3 Дней 11 ч. 10 м. назад

Лічильники

Лічильник МЕТА

Катологи, рейтинги сайтів
каталог сайтів

Розсилки Новини

Поточні новини і коментарі:


Нові статті :

 · Слово в Неделю о Страшном суде , мясопу..
 · Слово в Неделю о мытаре и фарисее . Два..
 · Неделя о блудном сыне ..
 · 15 лютого - свято Стрітення Господнє . ..
 · Крещение Господне . Богоявление . Хреще..
 · Свято Обрізання Господнє і Василія Вели..
 · РОЖДЕСТВО ГОСПОДА БОГА И СПАСА НАШЕГО И..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Святішого Патріарха..
 · Слово Святішого Патріарха Кирила перед ..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Предстоятеля УПЦ до с..
 · Святитель Спиридон Тримифунтский ...
 · Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анн..

Новини : 28 червня – День Конституції України .
Відправлено ГЕТЬМАН в 22.6.17 11:37 (6900 прочитали)

28 червня – День Конституції України .

  28 червня – День Конституції України .

   У  2017  році  -  21 річниця прийняття  Конституції  відновленної української Київської держави  -  нашої рідної  України ..!   День Конституції України ..
 

    Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним законом, який закладає підґрунтя організації і діяльності держави та формування у ній громадянського суспільства. Конституціяце своєрідний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрямки свого подальшого розвитку та існування, гарантії прав та свобод громадян у суспільстві.  

Україна свого часу створила першу європейську конституцію – “Пакти й КонституціїПилипа Орлика. Цей документ було прийнято у м. Бендерах 5 квітня 1710 року. Пилипа Орлика, який 10 років до цього був генеральним писарем та довіреною особою гетьмана Івана Мазепи, у свою чергу, обрали гетьманом України у вигнанні. Одразу ж після свого обрання, він складає проект так званої Бендерської конституції. Цей документ унікальний не лише через сам факт його існування, а й через своє змістове наповнення. Він обмежував гетьманські прерогативи та проголошував політичне і церковне відокремлення України від Росії. Звичайно, існує й інша точка зору. Так, деякі західні науковці схиляються до думки, щоПакти й Конституції” − це лише талановитий публіцистичний твір і не більше. Але цейпубліцистичний твір” на десятки років випередив розвиток західноєвропейської правової думки, заклавши дійсно демократичне підґрунтя в процесі українського державотворення.

Вагомий внесок у розвиток українського конституціоналізму зробили Універсали Центральної Ради. Якщо I, II та III Універсали виходили з того, що Українаце автономія у складі федеративної Росії, то IV Універсал, прийнятий 22 січня 1918 року, офіційно проголошував незалежність Української Народної Республіки. 29 квітня 1918 року Центральною Радою було ухвалено проект Конституції Української Народної Республіки і обрано Михайла Грушевського Президентом УНР. Через історичні обставини, ця Конституція, на жаль, так і не набула чинності.

 Важко сказати, як би склалася ситуація, коли б Конституція Пилипа Орлика чи Конституція УНР таки увійшли в законну дію. Та з точки зору історії, якщо щось не відбулось, значить цього не могло бути, тому і шкодувати з цього приводу не варто. Ми повинні пишатися  самим усвідомленням  значущості України  та  розвитку її політичної думки у світовому масштабі.

Шлях розвитку був іншим і у 1991 році, здобувши державну незалежність, отримали ще один шанс побудувати вільне і демократичне суспільство. І хоч у світовій історії засновником європейського конституціоналізму вважають середньовічну Англію, яка, до речі, й досі не має свого основного закону як коди­фікованої конституції (що становить єдиний цілісний документ із внутрішньою структурою), однак, саме українці створили предтечу європейських конституцій.

Таке ж підґрунтя заклала й сучасна українська Конституція – одна з найдемократичніших у Європі, одна з наймолодших, Конституція що акумулювала в собі найкращі здобутки світового політикуму.

День Конституції у нашому суспільстві поки не святкується з особливою пишністю. Чи то традиція не сформувалась, чи то у свідомості наших громадян це свято постає на кшталт Дня захисту дітей чи Дня захисника Вітчизни. Більшість українців на запитання: “що таке Конституція?”, відповість – „головний закон країни”. А на запитання: „що для вас Конституція?”, − не відповість взагалі.

Років десять тому у ЗМІ полемізували з приводу патріотизму. Ставили нам у приклад іноземців, що починають ранок із підняття державного прапору і принципово не розмовляють з туристами іноземними мовами, навіть якщо їх знають. Насправді не тут починається патріотизм, не з показового підняття прапору, не з принциповості у вирішенні мовного питання, а з глибокої відвертої гордості за свою Батьківщину. І у нас дійсно є чим пишатися, головне про це пам’ятати і щоразу знову нагадувати.

Історія українського державотворення, до певної міри, непослідовна. Конституція Пилипа Орлика створювалась у засланні і для держави, якої фактично не існувало. Чотири радянські конституції, попри усталений стереотип, що вони були непогані, але не виконувались, − не були конституціями як такими взагалі. Вони не несли юридичного підґрунтя для інших законодавчих актів та не реалізовували, наприклад, принципу розподілу влади.

Саме тому потреба у Конституції України незалежної була передусім  як у правовому до­кументі, що у своїх кращих істо­ричних зразках є і актом держави, і символом гро­мадянського суспільства. Діюча нині Конституція України відповідно набрала чинності з дня її ухвалення Верховною Радою України — 28 червня 1996 року.

Основний закон нової вільної України, насамперед, задекларував ті демократичні перетворення, що відбулися. Він не лише своїм змістом, а самим фактом свого існування перекреслив авторитарне минуле та дав початок новій історії України.

День Конституції ми не повинні сприймати як свято на честь нормативного акту. Ми повинні його сприймати як день затвердження наших прав і свобод. День ствердження того, − як зазначено у статті 3 Конституції Українищолюдина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”. Важливо,  що Конституція України встановила непорушність гуманістичного принципу в майбутньому: при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинного законодавства не допуска­ється звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (ст. 22).

Зі святом вас !

Урядовий портал

Також рекомендуємо  прочитати :

 

 • Свободу не спинити? Або про цінність, яку краще не втрачати.

   

 • Виходить унікальне видання « Конституції Пилипа Орлика » ...
      31.05.2010 року. В Україні виходить унікальне видання «Конституції Пилипа Орлика». 2 червня ...
      

      
  Новости Конституція Пилипа Орлика як антикорупційна програма . 
      
      
  Новости Мазепа — архітектор європейської України ?!

 • Русь = Україна ≠ Росія . Два імені однієї країни

  Новости Как русины стали украинцами..!

 • .. та ще такі матеріали з історії, лінгвістики, генетики..., та про намагання асимілювати народи, про боротьбу за збереження самобутності  і існування народів, боротьбу за здорове сприйнятя нами світу завжди ..:

 •  ГДЕ ЖЕ  ДЕЛИСЬ УКРАИНСКИЕ КОЗАКИ НА КУБАНИ ..?!

 •  
  Дополнительные ссылки


  ГЕТЬМАН Re: 28 червня – День Конституції України.
  Администратор
  Администратор

  ГЕТЬМАН

  Регистрация: 20.12.07
  Сообщений: 427
  Откуда:


  Конституція
  Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
  Перейти до: навігація, пошук
  Констит́уція(лат.constitutio— установлення, устрій, порядок). Основне сучасне значення цього слова - основний державний документ (закон), який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільствата громадян. Інші закони держави, як правило спираються на конституцію. У Стародавньому Римі конституціями називали окремі закони, які видавали імператори. В державах Середньовіччя, а також до останнього часу на Сході, в землях ісламу, роль конституції грали священні релігійні тексти - Біблія і Коран, які були правовою основою для релігійних судів. З появою світських держав сучасного типу з розподілом влади і складним законодавством виникла потреба у Основному Законі - конституції сучасного типу. Сучасна західноєвропейська історична наука першими документами такого типу називає англійські Велика хартія вольностей, 1215року, і Біль про права, 1689року, які залишаються чинними досі. Першою офіційною конституцією вважається Конституція США, прийнята 1787 року. З незначними поправками вона чинна і по сьогоднішній день. У Європі першою офіційною конституцією вважається Конституція Франції1791 року, в Азії - конституція Ірану 1906 року. Перша конституція Росіїбула прийнята 1918 році. Сучасна українська історична наука першою українською конституцією називає конституцію гетьмана Війська ЗапорозькогоПилипа Орликавід 5 квітня 1710 року, коли в м. Бендерах (теперішня територія республіки Молдова) було затверджено «Правовий Уклад Та Конституція відносно Прав I Вольностей Війська Запорозького».
  » 29.6.08 02:24 Профиль Посетить веб-сайт

  НАША КНОПОЧКА:) Будемо вдячні за розміщення на Інет-ресурсах
  HTML-КОД ТУТ » »

  Нові коментарі

  Блок авторизації
  Ник

  Пароль  Забыли пароль?

  Нет учетной записи?
  Зарегистрируйтесь!

  Кращі автори
  1ГЕТЬМАН427
  2D.I.P.73
  3AKTUAL61
  4ISKATEL51
  500320

  - Генерация страницы: 0.31 секунд | 33 Запросов ( сортировать ) + 4 _DBG_CACHED | 88 Файлов | 120 Классов | HTML: 117.9 КБ -