Ласкаво просимо на zapysy.com.ua!

Досьє Агента Архівні Zapysy Дружні сайти Форум Статті Новини Галерея Напишіть нам

            Ьbersetzen Traduisez Traduca Traduzca Traduza       
Пошук   
Головне меню

Пошук по сайту

Зараз на сайті
#2: Гости
#0: Пользователи
#86: Пользователи с регистрацией

Вы гость здесь.
+ регистрация

Лічильники

Лічильник МЕТА

Катологи, рейтинги сайтів
каталог сайтів

Розсилки Новини

Поточні новини і коментарі:


Нові статті :

 · Слово в Неделю о Страшном суде , мясопу..
 · Слово в Неделю о мытаре и фарисее . Два..
 · Неделя о блудном сыне ..
 · 15 лютого - свято Стрітення Господнє . ..
 · Крещение Господне . Богоявление . Хреще..
 · Свято Обрізання Господнє і Василія Вели..
 · РОЖДЕСТВО ГОСПОДА БОГА И СПАСА НАШЕГО И..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Святішого Патріарха..
 · Слово Святішого Патріарха Кирила перед ..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Предстоятеля УПЦ до с..
 · Святитель Спиридон Тримифунтский ...
 · Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анн..

Новини : Україна весело святкує Новий рік коли триває Різдвяний піст?
Відправлено ГЕТЬМАН в 31.12.17 15:58 (4330 прочитали)

Україна весело святкує Новий рік коли триває Різдвяний піст?

Новий рік за новим стилем .

    Протоієрей Олег Ведмеденко .

Луцьк – У чому суть розділення на новий і старий стилі? 

Чому, переважно православна Україна, весело святкує Новий рік у той час, коли ще триває Різдвяний піст ?      Так званий старий стиль літочислення (відомий як юліанський календар) був впроваджений римським імператором Юлієм Цезарем іще за сорок шість років до Різдва Христового. За його наказом астроном Созиген реформував старий єгипетський календар, який доти діяв в імперії.

Ця реформа на той час була досить прогресивною і цілком виправданою, хоча календар і мав певні хиби й неточності, в результаті яких за 128 років його використання мала набігати ціла «зайва» доба. Втім, він був прийнятим в усьому тодішньому світі, а згодом його узяло й християнство, що було затверджено на I Вселенському соборі (325 р.).

У 1578 році Папа Римський Григорій XIII вирішив удосконалити старий стиль літочислення, замінивши юліанський календар на більш точний, новий. Із його благословення група європейських учених на чолі з астрономом Луїджі Лілліо і виробила точніший сучасний, так званий григоріанський, календар, яким ми й користуємося нині. Згідно з ним після 4 жовтня 1582 року відразу настало 15 жовтня.

Більшість православних церков живе за новим стилем

Історично новий стиль прийняли спочатку католики, згодом протестанти, а там і увесь світ. Більшість православних церков (у тому числі й Константинопольська – Вселенський патріархат) також живе за новим стилем.

Із шістнадцяти автокефальних (самостійних: грецькою «автокефалія» – «сам головую») православних церков лише Сербська, Грузинська, російські й українські церкви тримаються старого стилю. Старого стилю держаться й греко-католики.

Щоправда, додержання григоріанського календаря православними-«новостильниками» стосується лише неперехідних свят – тих, які не залежать від дня святкування Пасхи і святкуються «у числі». Великдень, Вхід Господній у Єрусалим (Вербну Неділю), Вознесіння Господнє та День Святої Трійці (П’ятидесятницю) усі православні святкують разом.

Великдень (Пасха) згідно з рішенням того ж таки Першого Вселенського собору відзначається у першу неділю після весняного рівнодення і повного місяця; Вхід Господній у Єрусалим – за тиждень до Пасхи; Вознесіння на сороковий, а П’ятидесятниця – на п’ятдесятий день після Великодня.

Відзначати Новий рік, пам’ятаючи, що надворі піст

Святкування Нового року за новим стилем у нас є святом світським, а не церковним, і ставитися до нього необхідно як до світського. Це у першу чергу день підбиття підсумків прожитого року, усвідомлення допущених за цей період помилок та складання планів на майбутнє.

Чи відзначати його? А чому б і ні? Тільки відзначати, пам’ятаючи, що надворі піст.

Не думаю, що відсутність у новорічну ніч на столі алкоголю, сала і яєць так уже зіпсує це загальнодержавне свято. Існує достатня кількість рибних та інших вишуканих і цілком святкових страв та напоїв, які достойно виглядатимуть на столі.

Та й скакати і танцювати навколо ялинки зовсім не обов’язково, хоча це не виключає наявності самої ялинки як традиційного атрибуту Нового року й об’єкту радості ваших малюків: не варто позбавляти їх чарівності новорічної казки.

А щодо узгодження календарів та стилів, то, упевнений, це питання не такого уже й далекого майбутнього. Втім, не в стилях справа, а в нас. Бо не важливо, який стиль надворі, але який у серці нашому.

Буквально слово «стиль» із латинської перекладається як «паличка для письма». І «паличка» ця, як і все навколо нас, насправді пише лише те, що ми дозволяємо їй писати.

           Як і сказав Господь: «Добра людина з доброго скарбу добре виносить, а лукава людина зо скарбу лихого виносить лихе» (Євангеліє від Матвія). Неважливо, що нас оточує, важливо – як ми до цього ставимося.

Тож хай рік, який настає, напише в наших серцях не слова агресії та нетерпимості, які вбивають душу, а животворчі слова смирення й любові. І хай допоможе нам у цьому Бог!

    Із Новим роком, дорогі мої!..

      20.12.2009  року.

       Джерело :  http://www.radiosvoboda.org

 
     Читайте також :

       ......

МОЛИТВА О МИРЕ В УКРАИНЕ ! Молитва ЗА МИР В УКРАЇНІ ..!  >>>

...

 • 14 вересня ― день Церковного новоліття ..!  >>>

   

  Різдвяне Послання  2010 року  .

   

   

 •  
  Дополнительные ссылки


  НАША КНОПОЧКА:) Будемо вдячні за розміщення на Інет-ресурсах
  HTML-КОД ТУТ » »

  Нові коментарі

  Блок авторизації
  Ник

  Пароль  Забыли пароль?

  Нет учетной записи?
  Зарегистрируйтесь!

  Кращі автори
  1ГЕТЬМАН427
  2D.I.P.73
  3AKTUAL61
  4ISKATEL51
  500320

  - Генерация страницы: 0.25 секунд | 30 Запросов ( сортировать ) + 4 _DBG_CACHED | 88 Файлов | 120 Классов | HTML: 109.29 КБ -