Ласкаво просимо на zapysy.com.ua!

Досьє Агента Архівні Zapysy Дружні сайти Форум Статті Новини Галерея Напишіть нам

            Ьbersetzen Traduisez Traduca Traduzca Traduza       
Пошук   
Головне меню

Пошук по сайту

Зараз на сайті
#1: Гости
#0: Пользователи
#86: Пользователи с регистрацией

Вы гость здесь.
+ регистрация

Лічильники

Лічильник МЕТА

Катологи, рейтинги сайтів
каталог сайтів

Розсилки Новини

Поточні новини і коментарі:


Нові статті :

 · Слово в Неделю о Страшном суде , мясопу..
 · Слово в Неделю о мытаре и фарисее . Два..
 · Неделя о блудном сыне ..
 · 15 лютого - свято Стрітення Господнє . ..
 · Крещение Господне . Богоявление . Хреще..
 · Свято Обрізання Господнє і Василія Вели..
 · РОЖДЕСТВО ГОСПОДА БОГА И СПАСА НАШЕГО И..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Святішого Патріарха..
 · Слово Святішого Патріарха Кирила перед ..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Предстоятеля УПЦ до с..
 · Святитель Спиридон Тримифунтский ...
 · Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анн..

Новини : 6 травня - день пам`яті Великомученика Георгія Переможця
Відправлено ГЕТЬМАН в 3.5.18 20:13 (1439 прочитали)

6 травня - день пам`яті Великомученика Георгія Переможця

6 травня 2017 року -  день пам`яті  Великомученика Георгія Переможця .

     

       Великомученик Георгій був сином багатих і побожних батьків, які виховали його в християнській вірі. Народився він у місті Бейрут (в давнину – Белит), коло підніжжя Ліванських гір. Вступивши на військову службу, великомученик Георгій вирізнявся серед інших воїнів своїм розумом, хоробрістю, фізичною силою, військовою поставою та красою. Досягнувши згодом звання тисяцького, св. Георгій зробився улюбленцем імператора Діоклетіана. Діоклетіан був талановитим правителем, але фанатичним прихильником римських богів. Поставивши собі за мету відродити в Римській імперії язичництво, що відмирало тоді, він увійшов в історію, як один із найжорстокіших гонителів християн .         Почувши одного разу на суді нелюдський вирок про винищування християн, св. Георгій запалився жалем до них. Знаючи, що його також очікують страждання, Георгій роздав своє майно убогим, відпустив на волю своїх рабів, прийшов до Діоклетіана і, оголосивши себе християнином, викрив його в жорстокості та несправедливості. Промова св. Георгія була повна сильних і переконливих заперечень проти імператорського наказу переслідувати християн.

Після безрезультатних вмовлянь зректися Христа імператор наказав піддати святого різним тортурам. Св.Георгій був вкинений до в’язниці, де його поклали спиною на землю, ноги закували в кайдани, а на груди поклали важкий камінь. Але Святий мужньо терпів страждання і прославляв Господа. Тоді мучителі  почали його  витончено-жорстоко катувати. Вони били святого волячими жилами, колесували, кидали в негашене вапно, змушували бігти в чоботах з гострими цвяхами всередині. Святий мученик все терпеливо зносив. Зрештою імператор наказав відрубати мечем голову святому. Так святий мученик відійшов до Христа в Нікомидії в 303 році.

Великомученика Георгія за мужність і за духовну перемогу над мучителями, які не змогли змусити його відмовитися від християнства, а також за чудодійну допомогу людям у небезпеці – називають ще Переможцем. Мощі святого Георгія Переможця поклали в палестинському місті Ліда, у храмі, що носить його ім’я, голова ж його зберігалася в Римі в храмі, теж присвяченому йому.

На іконах цей святий зображується сидячи на білому коні вражаючи списом змія. Це зображення ґрунтується на переказі й належить до посмертних чудес святого великомученика. Розповідають, що недалеко від місця, де народився св. Георгій у місті Бейруті, в озері жив змій, що часто пожирав людей тої місцевості. Що це був за звір – удав, крокодил чи велика ящірка – невідомо.

Марновірні люди тої місцевості для вгамування люті змія почали регулярно за жеребом віддавати йому на поживу юнака або дівчину. Одного разу жереб випав на дочку правителя тої місцевості. Її відвели до берега озера і прив’язали, де вона в жаху почала очікувати появи змія.

Коли ж звір став наближатися до неї, раптом з’явився на білому коні світлий юнак, що списом вразив змія та врятував дівчину. Цим юнаком був святий великомученик Георгій. Таким чудесним явленням він припинив знищення юнаків і дівчат в межах Бейрута і навернув до Христа мешканців тої країни, які до цього були язичниками.

Можна припустити, що явлення святого Георгія на коні для захисту людей від змія, а також описане в життєписі чудесне оживлення єдиного вола в хлібороба, стали приводом до шанування святого як заступника скотарства і захисника від хижих звірів.

 

         http://uaoc.net 

 
Дополнительные ссылки


НАША КНОПОЧКА:) Будемо вдячні за розміщення на Інет-ресурсах
HTML-КОД ТУТ » »

Нові коментарі

Блок авторизації
Ник

ПарольЗабыли пароль?

Нет учетной записи?
Зарегистрируйтесь!

Кращі автори
1ГЕТЬМАН427
2D.I.P.73
3AKTUAL61
4ISKATEL51
500320

- Генерация страницы: 0.24 секунд | 30 Запросов ( сортировать ) + 4 _DBG_CACHED | 88 Файлов | 120 Классов | HTML: 99.42 КБ -