Ласкаво просимо на zapysy.com.ua!

Досьє Агента Архівні Zapysy Дружні сайти Форум Статті Новини Галерея Напишіть нам

            Ьbersetzen Traduisez Traduca Traduzca Traduza       
Пошук   
Головне меню

Пошук по сайту

Зараз на сайті
#2: Гости
#0: Пользователи
#86: Пользователи с регистрацией

Вы гость здесь.
+ регистрация

Лічильники

Лічильник МЕТА

Катологи, рейтинги сайтів
каталог сайтів

Розсилки Новини

Поточні новини і коментарі:


Нові статті :

 · Слово в Неделю о Страшном суде , мясопу..
 · Слово в Неделю о мытаре и фарисее . Два..
 · Неделя о блудном сыне ..
 · 15 лютого - свято Стрітення Господнє . ..
 · Крещение Господне . Богоявление . Хреще..
 · Свято Обрізання Господнє і Василія Вели..
 · РОЖДЕСТВО ГОСПОДА БОГА И СПАСА НАШЕГО И..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Святішого Патріарха..
 · Слово Святішого Патріарха Кирила перед ..
 · РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Предстоятеля УПЦ до с..
 · Святитель Спиридон Тримифунтский ...
 · Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анн..

Новини : 22 січня 1918 року у Києві було проголошено незалежність УНР
Відправлено ГЕТЬМАН в 21.1.18 19:34 (3374 прочитали)

22 січня 1918 року у Києві було проголошено незалежність УНР

          22.01.2012 року .  Олеся Ісаюк .

         Традиційно 22 січня вважаємо Днем Злуки і асоціюється він з річницею об'єднання УНР і ЗУНР в єдину державу. Але рівно за рік до того, 22 січня 1918 року у Києві було проголошено незалежність і суверенність УНР. Навіть, якщо б члени Центральної Ради проявили себе державотворцями, здобутки довелося б захищати – з усіх сусідів України на її території не воювали хіба що білоруси .

Проголошено дослівно "під грім гармат" - на Київ наступали більшовицькі армії, проти яких через тиждень виступив Студентський курінь і був розбитий під Крутами.

У самому Києві тривали бої – на заводі "Арсенал" під впливом більшовицької пропаганди розпочалося повстання, котрому краще пасувала б назва заколоту .     На прикладі подій у січневому Києві 1918 року можна спокійно доводити твердження, що коли у нації немає лідера, вона змушена годитися на письменників і поетів у ролі цих лідерів.

Не знаю, яка ще країна проголошувала незалежність під тиском зовнішніх обставин, а прихильники незалежності були в опозиції до основної маси політиків.

У січні вже тривали переговори з Німеччиною, які завершилися 9 лютого підписанням Брестського договору.

У ході переговорів німці, вірні своїй національній скрупульозності, звернули увагу на невизначений статус України і слушно зауважили, що, якщо Україна вважає себе автономією Росії, німецькій стороні логічніше було б звернутися до Росії, як повноцінного правового суб’єкта. Відповідно, аби отримати союзника, треба було офіційно стати незалежними.

 Проголошення І Універсалу УНР. У центрі - голова Центральної Ради Михайло Грушевський

Незалежність мала також і інший наслідок, але діячі Центральної ради, задивлені в ідеал "революційної демократії" та "миру без анексій і контрибуцій", навряд чи його зауважили. А наслідок полягав у тому, що з моментом проголошення Української Народної Республіки незалежною державою більшовицька Росія ставала її окупантом.

Життя після Крут. Як склалася доля учасників січневого бою

"Якби ти знав, як много важить слово…". Діячі Центральної Ради, інтелектуали, письменники та науковці, без сумніву, розуміли значення фактору слова. З моменту проголошення державності все, що відбувалося від березня 1917 року і що мало ще відбутися, отримувало свою мету.

Цією метою була незалежність. Незалежність дійсна. І навпаки – ця ж мета зобов’язувала до певного способу дій і думок. Відтепер уже не можна було ховатися за спини Тимчасового уряду чи автономії, уже не можна було виправдовувати свої дії загальними фразами, а підставою вчинків тих, хто тримав у руках владу, ставав державний інтерес.

Подія, яка відбулася через рік – злука двох українських держав у одну – об'єднала все українство навколо держави. Важко сказати, наскільки проголошена Соборність була дійсністю, виразом справжньої, а не теоретичної єдності обох частин України, а наскільки – гаслом, навколо якого ще слід було створити єдину українську націю.

Доля членів Центральної Ради в СРСР

Мало того, що дві частини одного народу перебували в складі двох ворогуючих держав, то і в мирний час російська і австрійська системи дуже і дуже відрізнялися. В усьому – управління, система освіти, спосіб мислення і життя, ступенем свободи для кожного окремого мешканця…

Тож доцільніше говорити не про окреслення вже чинної ситуації, а радше про гасло, яке мало стати підставою для майбутнього об'єднання і націєтворення.

Проголошення Акту Злуки українських земель на Софійській площі в Києві. 22 січня 1919 р. Знято з дзвінниці Софійського собору, на обрію видно ще не зруйнований більшовиками Михайлівський Золотоверхий собор

І цю функцію Злука успішно виконала. Мало що так сприяє почуттю єдності, як бій проти спільного ворога. А весь 1919 рік для українців минув у боях.

На полі битви вирішувалася доля України – попри пафосність фрази, це справді було так. Навіть, якщо б "поети і письменники" у Центральній Раді проявили себе дійсними державотворцями, все ж ті здобутки довелося б захищати – з усіх сусідів України на її території не воювали хіба що Білорусь – бо аналогічно мусила відбиватися на всі боки. Та Туреччина – бо проблематично було перепливти через Чорне море, та й самі турки більше переймалися тим, як пояснити Франції, що програна війна не конче мусить означати перетворення Туреччини на французьку колонію.

Так що воювати довелося б у будь-якому випадку.

Свято Злуки: унікальні фото від Інституту національної пам'яті

І українці воювали. Літаки Української Галицької Армії пілотували пілоти-наддніпрянці, разом з Запорізьким корпусом на Крим рушили Українські Січові Стрільці під командуванням Василя Вишиваного – Вільгельма фон Габсбурга.

Весь 1919 рік у рядах армії Української Народної Республіки провоювали Українські Січові Стрільці під командуванням Євгена Коновальця

Галицькі офіцери зробили все від них залежне, щоб урятувати від несправедливого суду і страти найкращого полководця Армії УНР – Петра Болбочана.

У Київ 31 серпня 1919 року війська УНР входили до Києва під командуванням генерала-галичанина Мирона Тарнавського. Навіть після союзу галичан з Білою армією, "союзники" не вважали їх надійними у протистоянні з петлюрівцями.

Як виглядав і чим воював боєць Армії УНР . Одяг і зброя (ФОТО)

Завдяки Злуці "дві України" побачили одна одну. Пізніше галичани поверталися додому і оповідали про побачене. Так творилася легенда. Легенда боротьби за державність.

Цю боротьбу продовжили слухачі тих спогадів – молодші брати, сестри і діти тих, хто воював у 1919 році. І 30 червня 1941 року Ярослав Стецько зачитував не Акт проголошення Української Держави, а Акт її відновлення

    Олеся Ісаюк , Історик (Центр досліджень визвольного руху)

               Джерело : www.istpravda.com.ua

          Також раджу  ознайомитись :  

22 Січня – День Соборності України !


 

  Статьи День соборності України – погляд християнина. 


    Статьи «Ми мусимо навчитися чути себе Українцями ...»


      Православний Церковний календар на 2011 рік . Пасхалія 2011-2030 ... >> 

 1 ГРУДНЯ 1991 РОКУ ВІДБУЛАСЬ ВИЗНАЧНА ІСТОРИЧНА ПОДІЯ - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕФЕРЕНДУМ ПРО ПІДТРИМАННЯ ПОВНОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ НАШОЇ УКРАЇНИ , ЇЇ - НАШИМ НАРОДОМ ..!  Історична довідка  >>>

 
Дополнительные ссылки


НАША КНОПОЧКА:) Будемо вдячні за розміщення на Інет-ресурсах
HTML-КОД ТУТ » »

Нові коментарі

Блок авторизації
Ник

ПарольЗабыли пароль?

Нет учетной записи?
Зарегистрируйтесь!

Кращі автори
1ГЕТЬМАН427
2D.I.P.73
3AKTUAL61
4ISKATEL51
500320

- Генерация страницы: 0.27 секунд | 30 Запросов ( сортировать ) + 4 _DBG_CACHED | 88 Файлов | 120 Классов | HTML: 120.21 КБ -